1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.74 (19 رای)

اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم
برای ثبت شرکت لازم است دونفر یا بیشتر باشند که بخواهند باهم شراکت داشته باشند. ( یعنی کاری را در قالب شرکتی انجام دهند )
این شرکا یا سهامداران لازم است سرمایه ای هم داشته باشند تا در شراکت از آن استفاده کنند و یا از مزایای آن منتفع شوند.
کل قضیه همین دو نکته بالا ست ولی اگر بخواهید درباره ثبت شرکت دقیق تر بدانید لازم است تا انتهای این مقاله را کامل بخونید.
هیچ شرکتی از ابتدا بزرگ نبوده است و شرکت شما نیز از این قاعده مستثنا نیست. اگر می خواهید اقدام به ثبت شرکت کنید لازم است به تمام جزئیات توجه کنید. برخی از موارد ظاهراً جزئی که باعث ایجاد مشکلاتی در ادامه کار شرکت شده اند عبارت است از عدم دقت کافی در تخصیص سهام به هرکدام از شرکاء هنگام ثبت شرکت. نوع سمت و حوزه اختیارات تعیین شده برای اعضای شرکت، حق امضاء مدیرعامل یا اعضای هیأت مدیره و ....

بهتر است همان ابتدای ثبت شرکت حتی یکی سهم ناچیز را هم به حساب بیاوریم چون در آینده همین یک سهم کوچک نیز در تصمیمات شرکت دخیل خواهد بود. پس بهتر است همین ابتدای کار بدون رودربایستی توافقات خود را با شرکاء و موسسان شرکت شفاف و دقیق بیان کنیم. چون بعد از ثبت شرکت هیچیک از شرکاء نمی توانند بدون رضایت شریک دیگر سهام وی را گرفته و یا کم و یا زیاد نماید حتی اگر نسبت سهام ۹۹% به ۱% باشد.
هرگونه تغییر و تحول در شرکت باید با رضایت کامل همه ی شرکاء و یا اکثریت عددی سهامداران شرکت صورت گیرد. مگر اینکه در اساسنامه صریحاً راهکاری برای آن ذکر شده باشد. به همین دلیل هم بهتر است سعی کنیم در هنگام ثبت و یا تشکیل شرکت حتما در انتخاب شرکاء کمال دقت را نماییم.

نکته دیگری که در هنگام تأسیس شرکت لازم است به آن دقت کنید، شرح کامل و دقیق حوزه ی فعالیت و روال کاری شرکت در اساسنامه است. اساسنامه شرکت، سندی حقوقی است و در موارد مهمی به آن استناد خواهد شد. لازم است اساسنامه شرکت حتماً توسط شخصی تنظیم شود که با قواعد حقوقی آشنایی کامل داشته باشد تا بعدها اختلالی در فعالیت شرکت پیش نیاید. هنگام ثبت شرکت توجه داشته باشید که تأسیس شرکت برای موسسان شرکت بار مالی به دنبال خواهد داشت لذا حتماً برنامه ریزی مدونی برای شرکت خود داشته باشید. بهتر است تا مصمم به انجام کاری نشده اید برای ثبت شرکت اقدام نکنید

شرکت انواع مختلفی دارد که رایج ترین و ساده ترین نوع آن ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود، لازم است دونفر با هم شریک باشند و محدودیت قانونی خاصی برای شراکت وجود ندارد. نه از نظر نسبت و خویشاوندی و نه از نظر سطح و نوع تحصیلات. همچنین حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در قانون یکصد هزارتومان پیشبینی شده است. البته این مبلغ هم می تواند نقدی یا غیرنقدی باشد.

البته انواع گسترده تری از شرکت هم وجود دارد که شرایط دیگری بر آنها حاکم است در سایر مقالات سایت می توانید با شرایط شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام شرکت تعاونی موسسه فرهنگی هنری و ... نیز آشنا شوید

0
0
0
s2sdefault