1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.74 (19 رای)

اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم
برای ثبت شرکت لازم است دونفر یا بیشتر باشند که بخواهند باهم شراکت داشته باشند. ( یعنی کاری را در قالب شرکتی انجام دهند )
این شرکا یا سهامداران لازم است سرمایه ای هم داشته باشند تا در شراکت از آن استفاده کنند و یا از مزایای آن منتفع شوند.
کل قضیه تأسیس شرکت همین دو نکته بالا ست ولی اگر بخواهید درباره ثبت شرکت دقیق تر بدانید لازم است تا انتهای این مقاله را کامل بخونید.
هیچ شرکتی از ابتدا بزرگ نبوده است و شرکت شما نیز از این قاعده مستثنا نیست. اگر می خواهید اقدام به ثبت شرکت کنید لازم است به تمام جزئیات قانونی ثبت شرکت توجه کنید. برخی از موارد ظاهراً جزئی که باعث ایجاد مشکلاتی در ادامه کار شرکت شده اند عبارت است از عدم دقت کافی در تخصیص سهام به هرکدام از شرکاء هنگام ثبت شرکت. نوع سمت و حوزه اختیارات تعیین شده برای اعضای شرکت، حق امضاء مدیرعامل یا اعضای هیأت مدیره و ....

بهتر است همان ابتدای ثبت شرکت حتی یکی سهم ناچیز را هم به حساب بیاوریم چون در آینده همین یک سهم کوچک نیز در تصمیمات شرکت دخیل خواهد بود. پس بهتر است همین ابتدای کار بدون رودربایستی توافقات خود را با شرکاء و موسسان شرکت شفاف و دقیق بیان کنیم. چون بعد از ثبت شرکت هیچیک از شرکاء نمی توانند بدون رضایت شریک دیگر سهام وی را گرفته و یا کم و یا زیاد نماید حتی اگر نسبت سهام ۹۹% به ۱% باشد.
هرگونه تغییر و تحول در شرکت باید با رضایت کامل همه ی شرکاء و یا اکثریت عددی سهامداران شرکت صورت گیرد. مگر اینکه در اساسنامه صریحاً راهکاری برای آن ذکر شده باشد. به همین دلیل هم بهتر است سعی کنیم در هنگام ثبت و یا تشکیل شرکت حتما در انتخاب شرکاء کمال دقت را نماییم.

نکته دیگری که در هنگام تأسیس شرکت لازم است به آن دقت کنید، شرح کامل و دقیق حوزه ی فعالیت و روال کاری شرکت در اساسنامه است. اساسنامه شرکت، سندی حقوقی است و در موارد مهمی به آن استناد خواهد شد. لازم است اساسنامه شرکت حتماً توسط شخصی تنظیم شود که با قواعد حقوقی آشنایی کامل داشته باشد تا بعدها اختلالی در فعالیت شرکت پیش نیاید. در بسیاری از موارد عدم آشنایی متقاضیان به قواعد حقوقی ثبت شرکت باعث می‌شود که روال تأیید مدارک و اسناد قانونی ثبت شرکت بسیار به درازا بیانجامد و بارها و بارها اساسنامه‌ها و صورتجلسه‌های شرکت آنها مردود اعلام شود، لذا بهتر است برای تأسیس شرکت از تجربیات مشاوران کارآزموده استفاده کرد تا بتوان هرچه سریعتر فرایند ثبت شرکت را به اتمام رسانده وفعایت تجاری شرکت را آغاز کرد.

نکته‌ی دیگر اینکه هنگام ثبت شرکت توجه داشته باشید که تأسیس شرکت برای موسسان شرکت بار مالی به دنبال خواهد داشت لذا حتماً برنامه ریزی مدونی برای شرکت خود داشته باشید. بهتر است تا مصمم به انجام کاری نشده اید برای ثبت شرکت اقدام نکنید. شرکت انواع مختلفی دارد که رایج ترین و ساده ترین نوع آن ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود، لازم است دونفر با هم شریک باشند و محدودیت قانونی خاصی برای شراکت وجود ندارد. نه از نظر نسبت و خویشاوندی و نه از نظر سطح و نوع تحصیلات. همچنین حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در قانون یکصد هزارتومان پیشبینی شده است. البته این مبلغ هم می تواند نقدی یا غیرنقدی باشد.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود لازم است پس از تعیین اسم شرکت و تأیید آن در اداره ثبت شرکتها ، شرکتنامه و اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود تهیه شود و بعد با تشکیل مجمع عمومی، اساسنامه شرکت در مجمع عمومی شرکت با مسئولیت محدود تصویب شود و نهایتاً مدارک قانونی تهیه شده و همراه با مدارک هویتی موسسان شرکت شامل کارت ملی و شناسنامه و گواهی عدم سؤ پیشینه از طریق پست به اداره ثبت شرکتها ارسال شود. بعد از تطبیق مدارک ارسالی با مدارک بارگزاری شده در سایت توسط کارشناس اداره ثبت شرکتها نماینده متقاضیان ثبت شرکت به اداره ثبت شرکتها مراجعه کرده و ضمن امضای دفاتر ثبت شرکت، اصل مدارک ارسالی و اساسنامه و شرکتنامه را دریافت می‌کند و همین.... ثبت شرکت تمام شد.

0
0
0
s2sdefault