1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.95 (19 رای)

یکی از مواردی که بسیاری از افراد پیش از شروع ثبت شرکت یا ثبت موسسه سوال میکنند توضیح در مورد زمان ثبت شرکت میباشد .
زمان مناسب برای ثبت شرکت دغدغه بسیاری از متقاضیان ثبت شرکت است؛ زمان معمولاً در ثبت شرکت پارامتر مهمی است، این اهمیت می تواند به دلایل مختلفی باشد، ممکن است برای شرکت در یک مناقصه یا مزایده نیاز به ثبت شرکت داشته باشید یا برای اخذ وام و تسهیلات برای شروع کار یا توسعه فعالیت لازم باشد شرکتی را به ثبت برسانید. اما از طرف دیگر ثبت شرکت بار مالی نیز دارد و به همین دلیل هم مهم است که بدانیم فرایند ثبت شرکت چقدر زمان می برد و چه زمانی باید برای ثبت شرکت اقدام کرد.

  • خب ابتدا باید تصمیم بگیرید که شرکت را ثبت کنید، قبل از هرچیز لازم است جلسه ای را با شرکای خود داشته باشید و درباره کلیات شرکت مورد نظر خود به توافق برسید. اینکه این مرحله چقدر طول می کشد به خود شما بستگی دارد.
  • مرحله بعد تهیه اسناد قانونی شامل شرکتنامه، اساسنامه، صورتجلسه مجمع عمومی، نامه تعیین نام و مواردی از این دست است که طبیعتاً تهیه این موارد برای کسانی که با این امور آشنا نیستند زمانبر است اما مشاوران ثبت شرکت تیزهوش می توانند با حضور در دفتر شما و گرفتن نقطه نظرات متقاضیان ثبت شرکت، اسناد قانونی ثبت شرکت را طی یک تا دو روز کاری تهیه کنند.
  • مرحله بعد ثبت درخواست ثبت شرکت در سایت اداره ثبت شرکتهاست. این کار برای مشاوران خبره در کمتر از یکروز قابل انجام است اما اگر تا کنون در سایت اداره ثبت شرکتها ثبتنام نکرده اید و تازه می خواهید برای ثبت مشخصات شرکت در سایت اداره ثبت شرکتها اقدام کنید لازم است خودرا برای فرایندی گیج کننده که حداقل یک هفته شما را عقب خواهد انداخت آماده کنید.
  • مرحله بعد است، این اسناد معمولاً شامل شناسنامه، کارت ملی و گواهی عدم سوء پیشینه است، معمولاً گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه بین 5 تا 7 روز کاری زمان می برد اما با توجه به اینکه این گواهی عدم سوء پیشینه فقط یکماه اعتبار دارند بهتر است همزمان با ثبت درخواست ثبت شرکت در سایت اداره ثبت شرکتها برای گرفتن گواهی عدم سوء سابقه اقدام نمایید.
  • پس از ثبت مشخصات شرکت در سامانه اداره ثبت شرکتها ، فرایند تأیید نام آغاز می شود. این فرایند دوتا سه روز زمان می برد و اگر نام ها تأیید نشود لازم است مجدداً نسبت به انتخاب اسم شرکت جدید اقدام نمایید و تا زمانی که نتوانید نام مناسبی را ثبت کنید، ادامه کار امکانپذیر نیست.
  • بعد از تأیید نام نوبت به بررسی مدارک شرکت شامل اساسنامه و شرکتنامه و ... می رسد که اگر تهیه این مدارک را به مشاوران ثبت شرکت سپرده باشید می توانید مطمئن باشید که از مدارک شما تأیید می شوند و الا ممکن است مدتی هم برای انجام اصلاحات حقوقی در متون اساسنامه و صورتجلسه ها معطل شوید.
  • مرحله بعد چاپ مدارک فرستادن شده در سایت اداره ثبت شرکتها و ارسال آنها طریق پست به اداره ثبت شرکتها است. از زمان پست کردن مدارک تا اعلام وصول در اداره ثبت شرکتها نیز حداکثر سه روز کاری زمان لازم است.
  • در صورتی که در مدارک ارسالی نقصی وجود نداشته باشد روال تایید و چاپ پیش آگهی روزنامه رسمی آغاز می شود که این کار حدود 10 تا 14 روز کاری زمان می برد. البته در این مرحله دیگر شرکت شما ثبت شده است و می توانید با خیال راحت کار خود را شروع نمایید.

خلاصه کلام اینکه انجام امور ثبت شرکت درصورتی که کار به مشاوران ثبت شرکت سپرده شود چیزی حدود 5 روز کاری زمان لازم دارد( زمانی که خواه و ناخواه برای گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه باید صرف شود) اما اگر اینکار توسط افرادی که در زمینه دیگری تخصص دارند انجام شود، فرایند ثبت شرکت می تواند ماه ها شما را معطل کند. چیزی که با دقت در آگهی های ثبت شده در روزنامه رسمی و مقایسه تاریخ برگزاری اولین مجمع عمومی و زمان ثبت آگهی حتی در مواردی اختلاف حدود 6 ماه را می توان مشاهده کرد که این مسأله ناشی از طولانی شدن روال ثبت شرکت است

0
0
0
s2sdefault