1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.89 (9 رای)

افزایش گرید شرکت به معنای اعتبار و ارزش بیشتر برای آن شرکت می‎باشد. برای اخذ گرید شرکت ابتدا باید شرکت به ثبت برسد. برای اخذ رتبه شرکت حداقل مدرک تحصیلی بیش از نیمی اعضای هیأت مدیره باید لیسانس باشد. همچنین به کارگیری مهندسینی با سابقه ۷ سال زمینه کاری مرتبط با موضوع فعالیت شرکت نقش زیادی در اخذ رتبه بالاتر دارد.

چگونه گرید شرکت (رتبه شرکت) خود را بالا ببریم ؟
افزایش گرید شرکت (رتبه شرکت) به معنای اعتبار و ارزش بیشتر برای آن شرکت می‎باشد. برای اخذ گرید شرکت (رتبه شرکت) ابتدا باید شرکت به ثبت برسد.
اخذ گرید شرکت (رتبه شرکت) نوعی درجه بندی شرکتها بر اساس میزان توانائی آن شرکت می‎باشد که توسط سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی کشور انجام می‌شود و مطابق با آن، شرکتها از رتبه ۱ تا ۵ گریدبندی می شوند که در حقیقت عدد ۱ بالاترین رتبه شرکت و عدد ۵ پائین‌ترین رتبه شرکت می‌باشد. گرید یک (رتبه یک) برای شرکت به معنای اعتبار و ارزش بیشتر برای آن شرکت می‎باشد.

بطوری کلی آنچه را که در اخذ گرید شرکت (رتبه شرکت) نقش ایفا می‎کنند را می‎توان در چند مورد خلاصه و سپس بر اساس تغییر این موارد، برای کسب گرید بالاتر شرکت اقدام نمود.

میزان سرمایه و توانایی مالی شرکت: به هر میزان که شرکت تلاش بیشتری در راستای افزایش میزان سرمایه نماید، به همان میزان هم می‎تواند انتظار اخذ گرید بالاتر را داشته باشد. به عبارت دیگر هر شرکتی به منظور کسب سود تشکیل می‎شود اما این کسب سود بسته به میزان سرمایه‎ای است که برای آن صرف شده باشد. به هر میزان که سرمایه بیشتری برای تشکیل شرکت و انجام فعالیت‌های آن صورت گرفته باشد، به همان میزان هم سود شرکت افزایش می‎یابد. به تبع این امر نیز گرید شرکت (رتبه شرکت) قابل ارتقا می‎باشد.
میزان سوابق شرکت و مبلغ کل قراردادهای انجام شده: شرکت تازه تاسیس برای ثبت شرکت و اخذ گرید شرکت (رتبه شرکت) نیازی به ارائه سوابق خود ندارد و در مقابل نائل به کسب گرید پایین می‎شوند. شرکتهایی که سابقه بیشتری داشته باشند و یا در طی زمان سابقه فعالیت آنها افزایش پیدا کرده، می‎توانند در جهت ارتقا گرید شرکت (رتبه شرکت)، اقدام نمایند. برای این کار باید سوابق فعالیت شرکت به همراه تعداد قراردادهای موفق را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارائه دهند.
تعداد نیروی فنی و مهندسی یک شرکت و میزان سابقه کار آنها: چنانچه شرکتی با تعداد کمی افراد متخصص که سابقه کار آنها نیز پایین است، اقدام به اخذ گرید شرکت (رتبه شرکت) نماید، رتبه نازلی را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اخذ خواهد کرد. اما به مرور زمان که تعداد افراد متخصص شرکت رو به فزونی می‌رود و میزان سابقه کار اعضای شرکت افزایش یابد، می‎توانند درخواست خود را مبنی بر افزایش گرید شرکت (رتبه شرکت) به سازمان مربوطه ارائه دهند.
رسیدن به حد نصاب لازم و متناسب با هر رشته: یکی دیگر از شرایط ارتقا گرید شرکت (ارتقاء رتبه شرکت) کسب حد نصاب لازم و متناسب با هر رشته قرارداد انجام شده می‎باشد. به این معنا که سازمان مدیریت و برنامه ریزی شرکتها اخذ گرید را در ۱۱ رشته؛ ۱- ساختمان، ۲- راه، ۳- حمل و نقل، ۴- تاسیسات، ۵- کشاورزی، ۶- آب، ۷- مرمت آثار باستانی، ۸- کاوش‌های زمینی، ۹- ارتباطات، ۱۰-نفت و گاز، ۱۱- نیرو، اعلام کرده است که برای اخذ گرید در هر رشته متفاوت از دیگری می‎باشد.

0
0
0
s2sdefault