1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00 (5 رای)

انحلال یک شرکت به منزله پایان عمر شرکت است و پایان عمر قانونی شرکت هم زمانی است که دارایی های شرکت از حالت مشارکت بین سهامداران خارج شود و بین شرکا تقسیم گردد. البته لازمه انجام چنین امری پرداخت تمام مطالبات طلبکاران شرکت است. به همین دلیل برای انحلال قانونی شرکت لازم است که ابتدا اموال شرکت تصفیه شوند. یکی از نکات مهم در انحلال شرکت (چه سهامی خاص باشد و چه مسئولیت محدود) این است که به محض اعلام انحلال شرکت، دیگر مدیر شرکت سمتی ندارد و به همین دلیل هم لازم است شخصی از جانب مجمع عمومی سا صاحبات سهام شرکت به نمایندگی از آنان انتخاب شود که کارهای تصفیه حساب‌های مالی شرکت و همچنین امور قانونی مربوط به انحلال شرکت را انجام دهد. به چنین شخصی مدیر تصفیه شرکت گفته می‌شود. 
نکته مهم دیگر در انحلال شرکت الزام حضور کلیه‌ی اعضاء است. همه اعضاء شرکت لازم است در جلسه حضور داشته باشند و صورتجلسه انحلال شرکت را امضاء کنند به عبارت دیگر اگر، به هر دلیلی، حتی یکی از اعضاء نیز حاضر نباشد امضاء صورتجلسه 

موارد انحلال شرکت سهامی خاص

  1. اگر بر اثر زیان‌های وارده در طول فعالیت شرکت، حداقل نصف سرمایه شرکت از بین رفته باشد، هیأت مدیره موظف است با تشکیل مجمع عمومی فوق‌العاده، صاحبان سهام را دعوت کند و تا موضوع انحلال شرکت یا ادامه فعالیت آن مورد بررسی قرارگیرد و تصمیم گیری لازم انجام شود.
  2. اگر مجمع عمومی رای به انحلال شرکت بدهد لازم است که سازوکار تصفیه حساب شرکت با سایر اشخاص حقیقی و حقوقی مشخص شود و یک نفر هم به عنوان مسئول تصفیه شرکت معین شود
  3. اما اگر مجمع عمومی تصمیم به ادامه فعالیت شرکت بگیرد لازم است با رعایت مقررات قانونی سرمایه شرکت را کاهش دهد یا ضرر وارده را به نحوی جبران کند که جلوی انحلال شرکت گرفته شود.
  4. اگر هیأت مدیره شرکت اقدام به تشکیل مجمع عمومی ننماید، یا به هر دلیلی (مثل نرسیدن به حد نساب قانونی) مجمع عمومی تشکیل نشود. ذینفعان و طلبکاران شرکت می‌توانند، انحلال شرکت را از دادگاهی که صلاحت اینکار را داشته باشد درخواست کنند.

شرکت با مسئولیت محدود در موارد ذیل منحل می شود :

  1. زمانی که شرکت هدفی را که به خاطر آن تشکیل شده، به طور کامل انجام دهد یا اینکه انجام هدف مذکور امکان‌پذیر نباشد.
  2. زمانی که شرکت برای مدت معین ثبت شده باشد و زمان ثبت شده در اساسنامه منقضی شده باشد
  3. ورشکستگی شرکت باعث انحلال اجباری شرکت خواهد شد.
  4. اگر صاحبان بیشتر از نصف سهام یا سرمایه شرکت تصمیم به انحلال شرکت بگیرند.
  5. اگر بیشتر از نصف سرمایه شرکت به دلیل ضرر و زیان از بین برود و دادگاه صالحه نیز انحلال شرکت را تأیید کند
  6. در صورت رخ دادن مواردی که مشخصاً در اساسنامه پیشبینی شده است. مثل فوت یکی از شرکاء
0
0
0
s2sdefault

ثبت شرکت بطور خلاصه:

۱)کارشناس ثبت شرکت، به محل شما مراجعه و ضمن شنیدن نیازهای شما، قرارداد را تنظیم می‌کند.
۲) ما کارهای اولیه ثبت شرکت رو شروع می‌کنیم.
۳) همزمان شما هم مدارک لازم رو تهیه می‌کنید.
همین! حدود ۵ روز کاری بعد از تحویل مدارک، شرکت شما ثبت شده.
**اگه تهران نیستید یا به هر دلیلی امکان مراجعه ندارید، میشه کارها رو به صورت تلفنی هم انجام داد.
راههای ثبت درخواست ثبت شرکت را در همین صفحه ببینید.

 

راه‌های درخواست ثبت شرکت و مشاوره اسم شرکت

تکمیل فرم مشاوره ثبت شرکت در سایت 
تکمیل فرم مشاوره تعیین نام شرکت در سایت
ثبت درخواست مشاوره انتخاب نام و ثبت شرکت در ربات تلگرام ثبت شرکت
ارسال عبارت «ثبت شرکت» از طریق پیامک به شماره پیامک زیر تا مشاوران ثبت شرکت با شما تماس بگیرند.
ارسال عبارت «مشاوره اسم» از طریق پیامک به شماره پیامک زیرتا کارشناس تأیین نام با شما تماس بگیرند.
شماره پیامک SMSNumber

اسم شرکت بطور خلاصه:

۱)شما آنچه را که برای اسم در نظر دارید به ما می‌گویید.
۲)طراحی اسامی یک روز کاری زمان می‌برد.
۳)هزینه مشاوره انتخاب اسم شرکت 76 هزارتومان است.
۴) ما بر اساس خواسته های شما و قوانین اداره ثبت شرکتها، فهرستی تقدیم می‌کنیم که شامل تعدادی کلید واژه متناسب با درخواست شما و حدود 8-10 اسم ترکیبی سه یا چهار کلمه ای است.

راههای ثبت درخواست مشاوره اسم شرکت را در همین صفحه ببینید.

اسم مناسب برای شرکت تجاری

اهمیت اسم شرکت

انتخاب اسم شرکت از مهمترین مقدمات ثبت شرکت و در عین حال یکی از سخت ترین مراحل تأسیس شرکت است. اسم شرکت اولین نشانه هر شرکت است. شاید بی راه نباشد که بگوییم اسم شرکت همانقدر مهم است که پرچم یا سرود ملی یک کشور اهمیت دارد. از طرف دیگر قوانین انتخاب اسم شرکت کمی سختگیرانه تعیین شده است؛
سعی گروه مشاورین ثبت شرکت تیزهوش این است که با شناختن صحیح قواعد انتخاب اسم شرکت، نام شرکت را به گونه ای انتخاب کند که برازنده شرکت شما باشد.

ربات تلگرام ثبت شرکت

تمام اطلاعات مورد نیاز خود را می‌توانید در کانال تلگرام ثبت شرکت تیزهوش نیز ببینید. همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره اسم شرکت یا راهنمایی ثبت شرکت از طریق ربات تلگرام ثبت شرکت تیزهوش اقدام کنید.

چرا ثبت شرکت تیزهوش

چرا ثبت شرکت تیزهوش

برنامه کارشناسان ثبت شرکت تیزهوش به شکلی تنظیم شده است که هفت روز هفته حتی در روزهای تعطیل نیز پاسخگوی نیازهای فوری شما در زمینه انتخاب اسم شرکت یا خدمات ثبت شرکت باشیم. همچنین با ارائه کلیه خدمات مشاوره انتخاب اسم شرکت و انجام خدمات ثبت شرکت به صورت آنلاین، سعی کردیم زمان را برای شما خریداری کنیم تا بتوانید انتخاب نام و ثبت شرکت را در اسرع وقت به نتیجه برسانید. سعی ما بر این بوده است تا با دقت و شفافیت در کار، انجام روال های اداری مربوط به ثبت شرکت را تسریع ببخشیم 

فرم مشاوره انتخاب اسم شرکت را تکمیل نمایید

قرارداد ثبت شرکت را تکمیل کنید

contract

مشاوره انتخاب اسم شرکت

اگر مدتی است برای انتخاب اسم شرکت مناسب خود سردرگم شده اید؛ یا اگر اداره ثبت شرکتها، بارها اسم شرکت پیشنهادی شما را مردود اعلام کرده است. می توانید روی کمک مشاوران انتخاب اسم شرکت تیزهوش حساب کنید. مشاورین انتخاب اسم تیزهوش ضمن آشنایی با قوانین ثبت شرکتها و تسلط بر منابع ایرانی و قواعد واژه گزینی می توانند شما را در رسیدن به اسم مناسب کمک کنند. با استفاده از سرویس مشاوره اسم شرکت تیزهوش، مطمئن باشید اسم شرکت شما تأیید خواهد شد.    

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت

تاسیس شرکت کاری راحت و کم دردسر است به شرطی که آن را به یک شخص کاردان بسپارید. هرگونه اشتباه یا بی تجربگی در پیشنهاد نام مناسب، تنظیم دقیق اساسنامه و صورتجلسات، تهیه و ارسال مدارک می تواند فرآیند آغاز بکار شرکت شما را به تعویق بیاندازد. پس بهتر است انرژی خود را برای رونق شرکت خود بکار برید و انجام امور ثبت را به مشاوران ثبت تیزهوش بسپارید. سپردن کار به متخصص، راه موفقیت را کوتاه می‌کند

قوانین ثبت شرکت را ببینید

قرارداد ثبت شرکت را تکمیل کنید

شرکتهایی که از خدمات ما بهره برده اند

ایستا چسب سانا

شرکت «ایستا چسب سانا» در سال 1395 با کمک مشاورین ثبت تیزهوش به ثبت رسید. این شرکت صنعتی به صورت سهامی خاص ثبت شده است