1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00 (8 رای)

سهامداران شرکت که به آنها شرکاء شرکت هم گفته می‌شود؛ در اصل اشخاصی هستند که سرمایه شرکت را تأمین کرده و در سود و زیان شرکت سهیم هستند.
سهامداران شرکت هم می‌توانند در سرمایه نقدی شرکت سهیم باشند یا در سرمایه غیرنقدی شرکت؛
به عنوان مثال فرض کنید چند نفر با هم شریک شوند و سهامدارن شرکت مهندسی تولیدی بشوند.

  1. یکی از سهامداران شرکت، محل و تجهیزات لازم برای شروع فعالیت شرکت مهندسی تولیدی را فراهم می‌کند و سهامدار شرکت می‌شود (سرمایه غیر نقدی)
  2. سهامدار دوم متعهد میشود تا زمان رسیدن به سودآوری محصول، هزینه‌های اولیه تولید محصول را تأمین کند (سرمایه نقدی ثابت )
  3. یکی دیگر از سهامداران شرکت هزینه‌های جاری و پرسنلی شرکت جدید التأسیس را تا رسیدن به درآمدزایی شرکت متقبل می‌شود (سرمایه نقدی درگردش)
  4. و بالاخره یکی از سهامداران شرکت، بجای آوردن سرمایه نقدی یا غیر نقدی، ایده‌ی تولید یک محصول مهندسی را به عنوان سرمایه خود در شرکت مطرح می‌کند و مثلاً متعهد می‌شود که مسئولیت مهندسی و اجرایی تولید محصول را به عهده بگیرد.

اینکه انواع سرمایه های نقدی و غیر نقدی شرکت چطور به سهام تبدیل شود و به اصطلاح هریک از شرکاء چقدر در سود و زیان شرکت سهیم باشند. بستگی به توافق سهامداران شرکت دارد.

نکته‌ی دیگر اینکه سهامداران شرکت می‌توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند. معمولاً برای سهامدار شرکت بودن محدودیت خاصی وجود ندارد و تقریبا می‌توان گفت هر شخصیت حقوقی یا حقیقی می‌تواند سهامدار شرکت مسئولیت محدود یا شرکت سهامی خاص باشد؛ مگر اینکه موردی صریحاً در قانون منع شده باشد.
یعنی مثلاً فرزند نوزاد یکی از موسسین شرکت هم می‌تواند به عنوان سهامدار شرکت درنظر گرفته شود.

توجه داشته باشید که سهامداران شرکت الزاماً با هیأت مدیره شرکت یکی نیستند و محدودیت هایی که در انتخاب هیأت مدیره شرکت وجود دارد در انتخاب سهامداران شرکت وجود ندارد برای اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله چه کسانی نمی‌توانند هیأت مدیره شرکت با مسئولیت محدود باشند را ببینید

0
0
0
s2sdefault

ثبت شرکت بطور خلاصه:

۱)کارشناس ثبت شرکت، به محل شما مراجعه و ضمن شنیدن نیازهای شما، قرارداد را تنظیم می‌کند.
۲) ما کارهای اولیه ثبت شرکت رو شروع می‌کنیم.
۳) همزمان شما هم مدارک لازم رو تهیه می‌کنید.
همین! حدود ۵ روز کاری بعد از تحویل مدارک، شرکت شما ثبت شده.
**اگه تهران نیستید یا به هر دلیلی امکان مراجعه ندارید، میشه کارها رو به صورت تلفنی هم انجام داد.
راههای ثبت درخواست ثبت شرکت را در همین صفحه ببینید.

 

راه‌های درخواست ثبت شرکت و مشاوره اسم شرکت

تکمیل فرم مشاوره ثبت شرکت در سایت 
تکمیل فرم مشاوره تعیین نام شرکت در سایت
ثبت درخواست مشاوره انتخاب نام و ثبت شرکت در ربات تلگرام ثبت شرکت
ارسال عبارت «ثبت شرکت» از طریق پیامک به شماره پیامک زیر تا مشاوران ثبت شرکت با شما تماس بگیرند.
ارسال عبارت «مشاوره اسم» از طریق پیامک به شماره پیامک زیرتا کارشناس تأیین نام با شما تماس بگیرند.
شماره پیامک SMSNumber

اسم شرکت بطور خلاصه:

۱)شما آنچه را که برای اسم در نظر دارید به ما می‌گویید.
۲)طراحی اسامی یک روز کاری زمان می‌برد.
۳)هزینه مشاوره انتخاب اسم شرکت 76 هزارتومان است.
۴) ما بر اساس خواسته های شما و قوانین اداره ثبت شرکتها، فهرستی تقدیم می‌کنیم که شامل تعدادی کلید واژه متناسب با درخواست شما و حدود 8-10 اسم ترکیبی سه یا چهار کلمه ای است.

راههای ثبت درخواست مشاوره اسم شرکت را در همین صفحه ببینید.

اسم مناسب برای شرکت تجاری

اهمیت اسم شرکت

انتخاب اسم شرکت از مهمترین مقدمات ثبت شرکت و در عین حال یکی از سخت ترین مراحل تأسیس شرکت است. اسم شرکت اولین نشانه هر شرکت است. شاید بی راه نباشد که بگوییم اسم شرکت همانقدر مهم است که پرچم یا سرود ملی یک کشور اهمیت دارد. از طرف دیگر قوانین انتخاب اسم شرکت کمی سختگیرانه تعیین شده است؛
سعی گروه مشاورین ثبت شرکت تیزهوش این است که با شناختن صحیح قواعد انتخاب اسم شرکت، نام شرکت را به گونه ای انتخاب کند که برازنده شرکت شما باشد.

ربات تلگرام ثبت شرکت

تمام اطلاعات مورد نیاز خود را می‌توانید در کانال تلگرام ثبت شرکت تیزهوش نیز ببینید. همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره اسم شرکت یا راهنمایی ثبت شرکت از طریق ربات تلگرام ثبت شرکت تیزهوش اقدام کنید.

چرا ثبت شرکت تیزهوش

چرا ثبت شرکت تیزهوش

برنامه کارشناسان ثبت شرکت تیزهوش به شکلی تنظیم شده است که هفت روز هفته حتی در روزهای تعطیل نیز پاسخگوی نیازهای فوری شما در زمینه انتخاب اسم شرکت یا خدمات ثبت شرکت باشیم. همچنین با ارائه کلیه خدمات مشاوره انتخاب اسم شرکت و انجام خدمات ثبت شرکت به صورت آنلاین، سعی کردیم زمان را برای شما خریداری کنیم تا بتوانید انتخاب نام و ثبت شرکت را در اسرع وقت به نتیجه برسانید. سعی ما بر این بوده است تا با دقت و شفافیت در کار، انجام روال های اداری مربوط به ثبت شرکت را تسریع ببخشیم 

فرم مشاوره انتخاب اسم شرکت را تکمیل نمایید

قرارداد ثبت شرکت را تکمیل کنید

contract

مشاوره انتخاب اسم شرکت

اگر مدتی است برای انتخاب اسم شرکت مناسب خود سردرگم شده اید؛ یا اگر اداره ثبت شرکتها، بارها اسم شرکت پیشنهادی شما را مردود اعلام کرده است. می توانید روی کمک مشاوران انتخاب اسم شرکت تیزهوش حساب کنید. مشاورین انتخاب اسم تیزهوش ضمن آشنایی با قوانین ثبت شرکتها و تسلط بر منابع ایرانی و قواعد واژه گزینی می توانند شما را در رسیدن به اسم مناسب کمک کنند. با استفاده از سرویس مشاوره اسم شرکت تیزهوش، مطمئن باشید اسم شرکت شما تأیید خواهد شد.    

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت

تاسیس شرکت کاری راحت و کم دردسر است به شرطی که آن را به یک شخص کاردان بسپارید. هرگونه اشتباه یا بی تجربگی در پیشنهاد نام مناسب، تنظیم دقیق اساسنامه و صورتجلسات، تهیه و ارسال مدارک می تواند فرآیند آغاز بکار شرکت شما را به تعویق بیاندازد. پس بهتر است انرژی خود را برای رونق شرکت خود بکار برید و انجام امور ثبت را به مشاوران ثبت تیزهوش بسپارید. سپردن کار به متخصص، راه موفقیت را کوتاه می‌کند

قوانین ثبت شرکت را ببینید

قرارداد ثبت شرکت را تکمیل کنید

شرکتهایی که از خدمات ما بهره برده اند

ایستا چسب سانا

شرکت «ایستا چسب سانا» در سال 1395 با کمک مشاورین ثبت تیزهوش به ثبت رسید. این شرکت صنعتی به صورت سهامی خاص ثبت شده است