1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00 (8 رای)

قانون مصوب هیأت وزیران می‌گوید راه اندازی شرکت‌های تولیدی و همچنین صدور جواز تأسیس و پروانه بهره‌برداری تا فاصله 120 کیلومتری تهران و شهرهای بزرگ ممنوع است. اما قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، به شرکتهای دانش بنیان اجازه داده است که در محدوده‌ شهرهای بزرگ (با رعایت مقررات زیست محیطی) کارگاه تولیدی تأسیس کنند.

مکان‌های مجاز برای تأسیس شرکتهای دانش بنیان عبارت اند از :

  • کاربری‌های صنعتی و کارگاهی
  • پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد مصوب
  • شهرک‌های دانش سلامت
  • شهرک‌ها و نواحي صنعتی قانونی
  • مکان‌های صنعتی مجاز داخل یا خارج محدوده مصوب شهری و روستایی

مبنای تصمیم‌گیری برای استقرار شرکت دانش‌بنیان در مکان‌های مجاز، رده‌بندی زیست‌محیطی است. شرکت دانش‌بنیان فعال در شهرهای دارای محدودیت استقرار (شامل تهران، کرج، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، اراک و مشهد) در صورت رعایت سایر شرایط مندرج در مصوبه زیست محیطی، می‌توانند درخواست خود را جهت دریافت جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری شرکت دانش بنیان، ارسال کنند.
تقاضای تأسیس شرکتهای دانش بنیان در شهرهای فوق لازم است به معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری ارسال شود. اما برای تأسیس شرکت دانش بنیان در سایر شهرها نیازی به اینکار نیست . ثبت شرکت دانش بنیان در سایر شهرها محدودیتی وجود ندارد. تقاضای ثبت شرکت دانش بنیان در این شهرها، با روال‌های عادی در سازمان‌ صنعت، معدن و تجارت استان مربوطه پیگیری خواهد شود.
البته شرکت‌های دانش بنیان که صرفاً به ارائه خدمات فنی مهندسی می‌پردازند و حداکثر تولید آنها در حد نمونه‌سازی است، بدون نیاز به استفاده از مصوبه‌ی زیست محیطی، می‌توانند از دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت برای صدور جواز تأسیس و پروانه بهره‌برداری برای واحدهای فنی مهندسی شرکت دانش بنیان استفاده نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرکتهای دانش بنیان می‌توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید.

http://daneshbonyan.isti.ir

0
0
0
s2sdefault